Zakončení školního roku aneb Veverčí piknik

V úterý proběhla poslední schůzka Veverek v tomhle školním roce. Letos jsme se rozhodly oslavit konec "schůzkového" roku poměrně velkolepě a to v podobě pikniku v Thomayerových sadech.

Každý přinesl, nebo dokonce upekl pochoutku, jak slanou, tak sladkou, ba dokonce kyselou. Takže tabule byla velmi rozmanitá. Na našem pikniku se nejen jedlo a pilo, ale také povídalo, co jsme za celý rok udělaly, a v oddíle se nám přihodilo. A že toho bylo celkem hodně!

V prosinci se nám oddíl po půl roce obnovil a získal novou vedoucí- Áďu. Hned po prvních schůzkách následovala tradiční půldenní výprava na lezeckou stěnu, kde jsme se seznámily s dvěma novými členkami. Týden na to jsme jeli společně s JILMem na dvoudenní Zimní táboření, kde jsme si to všichni moc užili.

O Velikonocích jsme společně vyrazily na dvoudenní výpravu do Dobříše, kde jsme mimo jiné navštívily Dobříšský zámek a jeho půvabné zahrady.

Devátého dubna se konalo tradiční JVLS na Králově Stolici a s ním spojené ZZZ, na kterém jsme se umístily na 2. a 3. místě.

https://scontent.fmad3-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/13495076_515602635312094_1774351604858502929_n.jpg?oh=3facb2bd870d3b030c4dbc70bf83ff9e&oe=57F7C065Další soutěží, které jsme se účastnily, byl Zlatý list, který se konal v pražské botanické zahradě. I přes dopolední velmi chladné počasí jsme si tento den náramně užily.

Nesmíme také opomenout, že se nám v ptačí budce za sokolovnou objevilo devět vajíček sýkorek, ze kterých se za několik dní vylíhla malá ptáčátka. Smutná zpráva pro nás pak byla, když všechna ptáčátka nejspíše po napadení dravce zahynula.

 

S jarem je spojený i začátek vodácké sezóny, takže jsme v květnu společně s JILMem vyrazili na vodu, tentokrát na Vltavu.

Veverky Vám přejí krásné prožití prázdnin a těšíme se na Vás na táboře!