O nás

Veverky nabízí bohatý program zaměřený na turistiku a pobyt v přírodě. Vedoucí kladou důraz na výchovu ke kamarádství, spolehlivosti a soběstačnosti. Členky se také při četných příležitostech (brigády u sokolovny, stavba tábora) naučí nebát se práce. Schůzky máme v klubovně v libeňské sokolovně vždy v úterý 16:30-18:30 . Hrajeme hry, při kterých se učíme o přírodě a ekologii , luštíme šifry, soutěžíme, učíme se práci s mapou, uzlujeme a někdy děláme i vyráběcí aktivity...

    Výpravy máme přibližně 1-2x měsíčně. Na podzim jedeme na celé podzimní prázdniny na Podzimky, O jarních prázdninách na hory a na jaře na vodu.  Výprava vede vždy na zajímavé přírodní či kulturní památky a přináší nevšední zážitky. Nocujeme podle počasí pod celtou v lese nebo pod střechou ve škole či sokolovně.

Vyvrcholením celoroční činnosti je dvoutýdenní tábor.  Jedná se o tábor „na zelené louce“ - to znamená, že si vše (stany, kuchyň, týpka, sklípek, mola u potoka...) stavíme společně s TO JILM na předtáborové pracovní výpravě. Na táboře pak kromě zajištění provozu (na kterém se všichni podílí) lovíme bobříky, hrajeme celotáborovou hru, fotbal, ufíjenou, někdy soft,  lesní i luční hry nebo se koupeme v rybníku. Jezdíme také na několik táborových výprav, ale třeba i do aquaparku.

Ve veverkách jsme velmi dobrá parta a skvěle si rozumíme.

Shrnutí:

Kdy? Každé úterý od 16:30 do 18:30

Kde? V libeňské Sokolovně (Zenklova 2/37  180 00 Praha 8), 1. patro, zadní schodiště

S sebou: Psací potřeby, uzlovačku, šátek, Ťuk Ťuk (sešit v tvrdých deskách), Zpěvník   (sešit)

Výpravy: Výpravy a ostatní akce jsou naplánované 1-2x do měsíce. Kromě "tradičních" jednodenních výpravy pořádáme i vícedenní akce a v některých činnostech spolupracujeme s oddílem JILM.

Tábory: O letních prázdinách. Dostaneme podrobný seznam.

Kontakt:  Jana Dubská 605 959 851, dubina13@seznam.cz